Spotkania ze specjalnymi gośćmi (XIII, XIV)

W ramach cyklu zajęciowego planujemy dwa spotkania ze specjalnymi gośćmi, których perspektywa i doświadczenie będzie stanowiło niezwykle cenne wzbogacenie zebranej podczas kursu wiedzy.

1) Komponowanie zdjęć w narracje – rozmowa o problemach związanych z selekcją i oceną zdjęć współczesnych (spotkanie XIII)

  • Spotkanie z Joanną Kinowską – młodą niezależną kuratorką i jurorką w konkursach fotograficznych
  • Joanna Kinowska – historyk sztuki. Pracuje w Służewskim Domu Kultury. Wykładowca Akademii Fotografii (przedmiot: historia fotografii). Niezależna kuratorka wystaw fotograficznych, edytorka fotoksiążek. Autorka tekstów o fotografii, współpracuje z Digital Camera Polska, Fotopolis.pl oraz Przekrojem. Prowadzi autorskiego bloga na temat kultury fotograficznej miejscefotografii.blogspot.com
  • Data spotkania: 17.04, godzina 16:45, sala wykładowa w Instytucie Historii Sztuki UW
  • Przygotowanie wywiadu: Leokadia Kubicka & Agata Józefiak2005.100.172

 

 

2) Materiały archiwalne we współczesnych praktykach artystycznych (spotkanie XIV)

  • Spotkanie z Tomkiem Szerszeniem – młodym artystą współczesnym
  • Tomasz Szerszeń (1981) – artysta wizualny, fotograf, antropolog i badacz sztuki. Absolwent Fotografii w PWSFTViT w Łodzi i Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na UW, doktor nauk o sztuce. Członek redakcji kwartalników „Widok. Teorie i praktyki kultury wizualnej” i „Konteksty”, adiunkt w Instytucie Sztuki PAN. W swoich pracach i projektach artystycznych koncentruje się na „życiu po życiu” obrazów, potencjalnych historiach, marginalnych wątkach z historii (sztuki), antropologicznych wątkach w sztuce, a także na relacji między fotografią i literaturą, obrazem i słowem.
  • Data: 21.05 (poniedziałek), godz. 18:20, Stary BUW, sala 105 (1 piętro)
  • Przygotowanie wywiadu: Aleksandra Grabska & Agnieszka Myszkowska
    zaproszenie
WALDST3

Autor nieznany, portret sylwetkowy (Ferdinand Ernst von Waldstein-Wartenberg), XVIII wiek, źródło (source): Wikimedia Commons

 

Reklamy